
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1080lm (1040lm ~ 1120lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 83 lm/W |
| Current - Max: | 600mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1512-0000-000N0YJ20E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W
LED COB CXA1507 3000K WHITE SMD
LED COB CXA2520 3000K WHITE SMD
LED COB CXA1512 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA1820 4000K WHITE SMD
XTAL OSC TCXO 10.949297MHZ
DC DC CONVERTER 1.8V