
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1830 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4093lm (3955lm ~ 4230lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 138 lm/W |
| Current - Max: | 1.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 14.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1830-0000-000N00U450H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1512 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED COB CXA3070 2700K WHT SMD
LED COB CXA1830 COOL WHT SQUARE
XTAL OSC XO 152.5200MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
B302 18X12 RED/WHT DO NOT BLOCK