
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1507 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 810lm (780lm ~ 840lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 110 lm/W |
| Current - Max: | 375mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1507-0000-000N00G20E6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
COB LED 5000K 80CRI 5512LM
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
TVS DIODE
MOSFET N-CH 75V 75A TO220-5