
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1820 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2690lm (2600lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 136 lm/W |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1820-0000-000N0HR440H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
VERO 13B COOL WHITE LED ARRAY
LED COB CXM6 COOL WHITE RECT
LED COB CXB1820 4000K WHT SMD
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
FIXED IND 2UH 13.5A 4.9 MOHM SMD
CBL CLAMP P-TYPE FASTENER