
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Vero® SE 13 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2247lm (Typ) |
| Current - Test: | 500mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 30.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 145 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 36.20mm Dia |
| Height: | 3.60mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 13.40mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of BXRC-30E2000-D-72-SE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XHP50 5000K STARBOARD
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
LED MOD 2000LM WHITE 3500K FLAT
VERO SE 13D WARM WHITE LED ARRAY
TVS DIODE 12V 19.9V DO204AC
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC