
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 368lm (355lm ~ 380lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 102 lm/W |
| Current - Max: | 500mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1304-0000-000F0UA435H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA2520 2700K WHITE SMD
LED STRIP W.WHITE 5 METER
WORK LIGHT STRIP 430MM
LED COB CXB1304 3500K WHT SMD
5POS HDR 90 DEG HT 5.08MM PITCH
SLEEVING 1" ID FBRGLASS 50' RED
FIXED IND 16UH 185MA 2.25 OHM TH