
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 425lm (410lm ~ 440lm) |
| Current - Test: | 400mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 118 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000C0HB40E3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 6500K SQUARE
LED STRIP WHITE 19.69INCH
LED ARRAY WHITE
RES CH 0402 THIN FILM
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
TVS DIODE 10.3V 16.3V DO219AB
TVS DIODE 5.5V 14V TSLP-2-20