
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 V6 HD LED Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 978lm (Typ) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35.4V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 79 lm/W |
| Current - Max: | 480mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 97 (Typ) |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.50mm L x 13.50mm W |
| Height: | 1.63mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 7.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 595 |
Current price of BXRH-27H1000-B-73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA2520 3000K WHITE SMD
LED STRIP PURP. 16.4 FEET
LED COB VERO SE 3000K ROUND
V6 HD WARM WHITE LED ARRAY
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
CONN RCPT 6POS 0.1 TIN PCB