
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1507 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 705lm (680lm ~ 730lm) |
| Current - Test: | 400mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 98 lm/W |
| Current - Max: | 750mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1507-0000-000F0HF257F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
V22B WARM WHITE LED ARRAY
V22C WARM WHITE LED ARRAY
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM
FIXED IND 2.2UH 850MA 268 MOHM
LED COB CXA1507 COOL WHT SQUARE
IC MEMS FUNCTIONAL SENSOR 14-LGA
IC CURR SENSE 2 CIRCUIT 8UMAX