CHM-9-30-95-36-XH00-F2-3
Description
LED COB 3000K 95CRI 36V SMD
DataSheet
CHM-9-30-95-36-XH00-F2-3 PDF
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:1825lm (Typ)
Current - Test:720mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:70 lm/W
Current - Max:1.05A
CRI (Color Rendering Index):95
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Dia