
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1816 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1898lm (1830lm ~ 1965lm) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 117 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 200 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of CXA1816-0000-000N00P230G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 1211 2200K WW 80CRI SMD
LED COB VERO SE 3500K ROUND
LED MOD 1250LM WHITE 4000K DOME
FIXED IND 4.7UH 14.3A 12.15MOHM
LED COB CXA1816 3000K WHITE SMD
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V