SI-B9U111560WW
Description
LED 3500K 90CRI LM561B
DataSheet
SI-B9U111560WW PDF
Type Description
Series:LT-M562F
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1120lm (Typ)
Current - Test:450mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:101 lm/W
Current - Max:450mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Height:5.80mm