SSP-LB12MW024K03
Description
LED ENG SUNBRITERA WARMWHT STRIP
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SSP-LB12MW024K03 PDF
Type Description
Series:SunBritera Strip
Package:-
Part Status:Active
Type:LED Engine
Color:White, Warm
CCT (K):2600K ~ 3000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:190lm (Typ)
Current - Test:-
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):65 (Typ)
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:304.00mm L x 19.45mm W
Height:13.25mm