FLP-6060-040-WW
Manufacturer
QT Brightek
VIGOR # :
Description
PANEL LIGHT 2X2 40W WARM WHITE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
FLP-6060-040-WW PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:LED Engine
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Wavelength:-
Configuration:Square, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:111°
Features:-
Size / Dimension:598.00mm L x 598.00mm W
Height:18.50mm
Light Emitting Surface (LES):550.00mm L x 550.00mm W