SSR-90-WDLS-R11-K3150
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SSR-90-WDLS-R11-K3150 PDF
Type Description
Series:SSR-90
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5700K ~ 6500K
Wavelength:-
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:9A
CRI (Color Rendering Index):70 (Typ)
Viewing Angle:100°
Features:-
Size / Dimension:19.90mm Dia
Height:7.10mm