SST-90-WWRM-T11-L3750
DataSheet
SST-90-WWRM-T11-L3750 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):2700K ~ 3000K
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:9A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:100°
Features:-
Size / Dimension:10.00mm L x 11.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia