L2T0-5770012M00000
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
LUXEON XR-TX L2, 12-UP LINEAR
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
L2T0-5770012M00000 PDF
Type Description
Series:LUXEON XR-TX
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:3257lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):33.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:140 lm/W
Current - Max:1.05A
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:146.60mm L x 45.00mm W
Height:6.21mm