SI-B8V151560WW
DataSheet
SI-B8V151560WW PDF
Type Description
Series:LT-M562B
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1950lm (Typ)
Current - Test:600mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:132 lm/W
Current - Max:600mA
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Height:5.80mm