
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SST-50 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | - |
| Current - Test: | 1.75A |
| Temperature - Test: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Current - Max: | 5A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 100° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 7.30mm L x 9.00mm W |
| Height: | 4.30mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 5.60mm Dia |
| Lens Type: | Domed |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SST-50-WDLS-T21-GK150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PCBA, 4.7" ROUND, 3500K
LED COB CXA1310 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA2590 WARM WHT SQUARE
LED XLAMP WHITE 2SMD
BIG CHIP LED HB MOD 500LM WHITE
CAP CER 33PF 50V 1206 EPOXY