SST-90-W45S-F11-GK400
Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
DataSheet
SST-90-W45S-F11-GK400 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4500K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:9A
Features:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia
Lens Type:Domed
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LE CW E3A-MXPX-URVU
LE CW E3A-MXPX-URVU
LED OSTAR HEX 6CHIP WM WHT 2700K
GW6DGE27NFC
GW6DGE27NFC
LED COB MEGA ZENIGATA WARM WHT
SMJD2V16W1P3-EA
SMJD2V16W1P3-EA
LED MOD HB 120V WHT NEUTRAL