
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2590 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 7150lm (6910lm ~ 7390lm) |
| Current - Test: | 1.2A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 69V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 86 lm/W |
| Current - Max: | 1.8A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.55mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CXA2590-0000-000R00Y430H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
LED 3500K 80CRI LM561B
BIG CHIP LED COOL WHITE
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
LED COB CXA2590 WARM WHT SQUARE
TRANSMITTER TOSA