SI-B9T151560WW
Description
LED 4000K 90CRI LM561B
DataSheet
SI-B9T151560WW PDF
Type Description
Series:LT-M562G
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1550lm (Typ)
Current - Test:600mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:105 lm/W
Current - Max:600mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Height:5.80mm