SI-B8R061280WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED 5000K 80CRI LM561B
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8R061280WW PDF
Type Description
Series:LT-E282A
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:760lm (Typ)
Current - Test:300mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:135 lm/W
Current - Max:360mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 24.00mm W
Height:5.80mm