
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SST-50 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4500K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 488lm (475lm ~ 500lm) |
| Current - Test: | 1.75A |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 87 lm/W |
| Current - Max: | 5A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 100° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 7.30mm L x 9.00mm W |
| Height: | 4.30mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 5.60mm Dia |
| Lens Type: | Domed |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SST-50-W45S-T21-GH401 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LUXEON S3000 5000K 80CRI
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
LED COB SOLERIQ 4000K SQUARE
LED XLAMP 3000K WHITE 36V SMD
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
RES 40.7 OHM 0.5% 1/10W 0805