SI-B8T16156001
Description
LED MOD 4000K 2520LM 80CRI
DataSheet
SI-B8T16156001 PDF
Type Description
Series:LT-H564A
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2520lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):23.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:155 lm/W
Current - Max:1.2A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 40.00mm W
Height:5.60mm