PT-39-B-C21-EPB
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
PT-39-B-C21-EPB PDF
Type Description
Series:PT-39
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:Blue
CCT (K):-
Wavelength:460nm
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:268lm (215lm ~ 320lm)
Current - Test:9.8A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:7 lm/W
Current - Max:9.8A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:26.50mm L x 16.00mm W
Height:6.30mm
Light Emitting Surface (LES):1.87mm L x 2.09mm W