SST-90-WDLS-T11-N3150
Description
BIG CHIP LED HB MOD 950LM WHT
DataSheet
SST-90-WDLS-T11-N3150 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tape & Reel (TR)
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:975lm (950lm ~ 1000lm)
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:95 lm/W
Current - Max:9A
Features:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia