CBT-90-B-C11-KM300
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CBT-90-B-C11-KM300 PDF
Type Description
Series:CBT-90
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Type:LED Module
Color:Blue
CCT (K):-
Wavelength:460nm
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:13.5A
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:18A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:28.00mm L x 26.75mm W
Height:4.08mm
Light Emitting Surface (LES):3.00mm L x 3.00mm W