SST-90-W40S-F11-GM501
Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
DataSheet
SST-90-W40S-F11-GM501 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:9A
Features:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia