
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1650lm (1590lm ~ 1710lm) |
| Current - Test: | 500mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 94 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CXA1520-0000-000N0UN250F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ARRAY WARM WHITE 2700K 550LM
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
FIXED IND 3.3UH 6.6A 28.6MOHM SM
VARISTOR 100V 6.5KA DISC 14MM
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE