SST-90-WDLS-F11-M3150
DataSheet
SST-90-WDLS-F11-M3150 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tray
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:825lm (800lm ~ 850lm)
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:81 lm/W
Current - Max:9A
Features:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia