SI-B9W171560WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED 2700K 90CRI LM561B
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B9W171560WW PDF
Type Description
Series:LT-M562H
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1660lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:99 lm/W
Current - Max:900mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Height:5.80mm