SI-B8U161560WW
Description
LED MOD LTH564A WARM WHITE STRIP
DataSheet
SI-B8U161560WW PDF
Type Description
Series:LT-H564A
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2200lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):23.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:135 lm/W
Current - Max:1.2A
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 40.00mm W
Height:5.60mm