BXPX-40C0500-A-0400
Manufacturer
Bridgelux, Inc.
VIGOR # :
Description
LED HIGH BRIGHT WHT 350MA 12.2V
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
BXPX-40C0500-A-0400 PDF
Type Description
Series:SM4
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:350mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:500mA