
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHM-11 Gen2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4150lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.05A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 106 lm/W |
| Current - Max: | 1.575A |
| CRI (Color Rendering Index): | 95 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 19.00mm L x 19.00mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 11.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1125 |
Current price of CHM-11-40-95-36-XH20-F3-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOD BLOCK, XHP35, IP RATED, RECT
LED COB CXA3590 NEUT WHT SQUARE
MOD BLOCK XHP70 5000K
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AB
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
LED COB 4000K NEUT WHT SQUARE
SQUARE FLANGE RECEPTACLE