
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CXM-11 Gen3 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | - |
| Current - Test: | - |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Current - Max: | 1.08A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 18.49mm L x 18.49mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 11.71mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1125 |
Current price of CXM-11-50-90-36-AB00-F2-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 5000K COOL WHT SQUARE
LED MOD LUXSTRIP II 5000K 75CRI
V13B COOL WHITE LED ARRAY
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
TOWER 56MM FLASH 24V BLUE
RES SMD 270 OHM 5% 1/10W 0603
LED COB