
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Sensus™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1860lm (Typ) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 122 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 19.00mm L x 19.00mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 11.70mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1125 |
Current price of CXM-11-35-90-36-AC32-F4-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 5000K COOL WHT SQUARE
LED COB CHM9 WARM WHITE SQUARE
LED ENGINE C5500 RED 36" STRIP
CAP CER 1210 16PF 100V ULTRA STA
CONN HEADER VERT 3POS 2.5MM
RES 62K OHM 0.05% 1/8W 1206
LED COB 3500K SQUARE