
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXA1510 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1080lm (1040lm ~ 1120lm) |
| Current - Test: | 250mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| Current - Max: | 450mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1510-0000-000N00J230H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA3590 WARM WHT SQUARE
LED COB CXB3590 COOL WHT SQUARE
LED COB 3000K SQUARE
CONN HEADER SMD 33POS 1MM
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD
CONN RCPT HSNG MALE 7POS INLINE
TRIPLE BALANCED MIXER