
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXA1510 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1080lm (1040lm ~ 1120lm) |
| Current - Test: | 500mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1510-0000-000F00J20E3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 3500K WARM WHT SQUARE
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD
LED COB CXA3070 COOL WHT SQUARE
CONN HEADER SMD 16POS 2.54MM
CONN SOCKET 6POS 0.079 GOLD PCB
LED COB CX1510 5000K WHITE SMD
CRYSTAL 14.7000MHZ 20PF TH