
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LC010C |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Rectangle |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 900lm (Typ) |
| Current - Test: | 270mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 97 lm/W |
| Current - Max: | 405mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.00mm L x 12.00mm W |
| Height: | 1.50mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 624 |
Current price of SPHWH2HDNA07YHU3C1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB
LED COB CXM11 COOL WHITE SQUARE
LED COB LC006B 4000K SQUARE
CAP CER 270PF 63V X7R 0603
TRANS NPN 80V 7A TO66
CONN RCPT HSG 2POS
LED COB LC010C 3500K RECTANGLE