BC5500-N-DS-24
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
LED ENGINE C5500 4750K 24" STRIP
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
BC5500-N-DS-24 PDF
Type Description
Series:Coastline C5500
Package:Tube
Part Status:Active
Type:LED Engine
Color:White, Neutral
CCT (K):4750K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:780lm
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:609.60mm L x 21.00mm W
Height:12.00mm