
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMA1825 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3273lm (Typ) |
| Current - Test: | 700mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 135 lm/W |
| Current - Max: | 1.067A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMA1825-0000-00PN0U0A40G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1507 4000K WHT SMD
TRIPLE OUTPUT HIGH POWER RGB LED
LED COB CXB1507 NEUT WHT SQUARE
DIO TVS VWM 85V 5KW BIDIR SMC
DC DC CONVERTER 15V 150W
FIXED IND 470NH 565MA 250MOHM TH
LED LIGHTING CHIP-ON-BOARD (COB)