
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LC040D Gen2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 5837lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.08A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 156 lm/W |
| Current - Max: | 2.76A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 28.00mm L x 28.00mm W |
| Height: | 1.50mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 22.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 320 |
Current price of SPHWHAHDNK25YZV2D2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA3590 WARM WHT SQUARE
SMJD-4846144G-XXN100D80H039ALL
SUNLIKE CRI95 LINEAR MODULE 144L
FLEX REACH ARCHITECTURAL 24V FLE
IC REGULATOR CONV SMD
LED COB LC040D 3000K SQUARE
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP