
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB3070 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 9250lm (9000lm ~ 9500lm) |
| Current - Test: | 1.9A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 135 lm/W |
| Current - Max: | 2.8A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 27.35mm L x 27.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB3070-0000-000N0HAD27G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA3070 NEUT WHT SQUARE
LED COB 4000K RECTANGLE
MOD BLOCK XHP35 5000K RECTANGLE
CRYSTAL 32.0000MHZ 16PF SMD
XTAL OSC TCXO 39.0000MHZ SNWV
XTAL OSC XO 78.1250MHZ HCMOS SMD
LED COB CXB3070 WARM WHT SQUARE