
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHM-14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | - |
| Current - Test: | 720mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Current - Max: | 1.44A |
| CRI (Color Rendering Index): | 95 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 18.50mm L x 18.50mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 13.50mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1125 |
Current price of CHM-14-40-95-36-AA00-F2-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE
LED COB WHITE WARM 3000K
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
LED COB CHM14 4000K SQUARE
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.205