
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CVM Studio |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5600K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 31850lm (Typ) |
| Current - Test: | 5.5A |
| Temperature - Test: | 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 54V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 107 lm/W |
| Current - Max: | 5.5A |
| CRI (Color Rendering Index): | 95 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 38.00mm L x 38.00mm W |
| Height: | - |
| Light Emitting Surface (LES): | 32.80mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 60 |
Current price of CVM-32-56-95-54-AC00-F2-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB3050 WARM WHT SQUARE
LED COB WHT LC003D 3500K 90CRI
LED COB CX1510 6500K WHITE SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ HCSL
GATE VALVE LO POUCH W/SAFETY LOC
LED COB 5600K SQUARE