
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXA1510 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 658lm (635lm ~ 680lm) |
| Current - Test: | 250mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 73 lm/W |
| Current - Max: | 450mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1510-0000-000N0YE40E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 1202 2200K WW 80CRI SMD
LED 3535L 5700K 70CRI COOL WHITE
LED COB CXB1820 WARM WHT SQUARE
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
DIODE ZENER 47V DO35
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD