
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3070 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 7668lm (7390lm ~ 7945lm) |
| Current - Test: | 1.9A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| Current - Max: | 2.8A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 27.35mm L x 27.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA3070-0000-000NT0Z230G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD
MOD BLOCK, XHP35, IP RATED, RECT
LED COB WHT 3500K 3STEP 80CRI
XTAL OSC TCXO 98.3040MHZ LVCMOS
BRADYGLO EXIT UL SGN 75' WALL MO
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
LED COB CXA3070 WARM WHT SQUARE