
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXA1510 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1080lm (1040lm ~ 1120lm) |
| Current - Test: | 250mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| Current - Max: | 450mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1510-0000-000N0HJ240G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB3070 NEUT WHT SQUARE
LED ENGINE C5500 6500K 24" STRIP
LED COB CXA3070 COOL WHT SQUARE
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
FAN BLOWER 183X70MM 220VAC WIRE
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM
LED COB CX1510 4000K WHITE SMD