
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHM-11 Gen2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4675lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.05A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| Current - Max: | 1.575A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 19.00mm L x 19.00mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 11.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1125 |
Current price of CHM-11-27-80-36-XH20-F3-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB D 2700K SQUARE
LED COB CXB3070 COOL WHT SQUARE
MOD BLOCK XHP35 5000K RECTANGLE
DC DC CONVERTER 5V 400W
LED COB 2700K WARM WHT SQUARE
TERM BLOCK 5POS 45DEG 5MM PCB
DIGITAL OUTPUT OL PCB MT 150A